poniedziałek, 15 lutego 2016

Śniadanie w Szczecinie: Bagietka Cafe ul. Wyzwolenia 87


Ocena: 5/5 
Plusy: smacznie, ładny i przytulny wystrój, wiele propozycji śniadaniowych, miła i szybka obsługa
Minusy: nie widziałam
Porcje: akurat
Ceny: tanie 
Godziny otwarcia: od wczesnych godzin rannych, chyba 6 lub 7...

Ostatnio dowiedziałam bardzo fajne miejsce - Bagietkę Cafe. Można tu kupić świeże pieczywo i wyroby cukiernicze, a także zjeść śniadanie i napić się kawy (w przeciwieństwie do "zwykłych" sklepów Bagietka, gdzie są zwykle tylko 4 krzesła pod ścianą na ewentualne spożycie). Fajnie, bo miejsce, gdzie można w lokalu spożyć śniadanie, jest oddzielone za pomocą parawanu od miejsca, gdzie ludzie kupują wypieki na wynos. Wystrój jest bardzo ładny, taki klimatyczny i ciepły... Wybór jest duży, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Propozycje są bardzo fajne, bez zbędnych udziwnień. Do zestawów śniadaniowych (które kosztują tylko 15 zł) gratis jest herbata. Ja zdecydowałam się na tartę z kurczakiem i brokułami za 8,90 zł. Poprosiłam o podanie jej na ciepło. I ku mojemu (miłemu) zaskoczeniu otrzymałam ją z dodatkiem lekkiej sałatki. Sama tarta była trochę mdła w smaku, ale to chyba taka właściwość tarty z brokułami. Do śniadania dobrałam mała kawę z mlekiem za 5,90 zł.


Tyle na miejscu ;-) Ale można też coś zabrać na wynos - w witrynach kuszą sałatki, kanapki i jogurty z granolą. Już dawno podejrzewałam, że Artisan to jest jakaś filia Bagietki. I przeczucie mnie nie myliło. Część produktów jest wspólnych dla obu lokali.


Zobaczcie, co zabrałam na wynos :-)
Kanapka grecka za 5,90 zł:


Kanapka wiosenna za 5,90 zł:


Drożdżówka z serem i porzeczką za 2,50 zł:


Pischinger za 22,0 zł / kg:


Podsumowując, Bagietka Cafe to bardzo fajne miejsce na śniadanie. Podoba mi się ciepły i przytulny wystrój oraz dużo ciekawych propozycji śniadaniowych. Niewątpliwie jeszcze tu wpadnę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz