czwartek, 10 grudnia 2015

Śniadanie w Szczecinie: Cafe Popularna ul.Panieńska 20 (Podzamcze)


Ocena: 4/5
Plusy: lokalizacja, fajnie usytuowany ogródek ze stolikami, kanapki
Minusy: nieciekawe zestawy, brak zamówionego drugiego dodatku w jajecznicy i zero rekompensaty w związku z tym (pomimo zgłoszenia obsłudze)
Porcje: dość duże
Ceny: trochę drogo
Godziny otwarcie: pon-pt od 9, sobota-niedziela od 11

Tym razem odwiedziliśmy Cafe Popularna, mieszcząca się na Podzamczu. Gdy przyjechaliśmy (ok. godz. 10), było jeszcze pustawo, ale potem zebrała się dość spora grupka ludzi. Ogródek na zewnątrz bardzo fajnie usytuowany na skarpie, wygodne miejsca do siedzenia i rozglądania się po okolicy.


Zestawy śniadaniowe z mojego punktu widzenia trochę słabe, takie stołówkowe, ale kanapki już bardziej zachęcające. Szkoda tylko, że nie można ich wziąć w zestawie i za napój trzeba dopłacić min. 5 złotych. Żeby było ciekawiej to zdecydowaliśmy się na Zestaw III z jajecznicą oraz Kanapkę z szynką permeńską.


Kawa z zestawu pojawiła się jako pierwsza. Była bardzo malutka (około 100 ml), ale w smaku bardzo dobra, choć moja siostra stwierdziła, że jak dla niej zbyt rozwodniona. 


Zestaw III (cena: 18 zł z kawą) to jajecznica (?), albo omlet, choć najpewniej coś pomiędzy, który zamiast z szczypiorkiem i pomidorem, był jedynie z samym szczypiorkiem (albo raczej grubaśnym szczypiorem!). Na moją uwagę, że w jajecznicy brak jednego z dodatków, usłyszałam: "Nie dodali pomidorów?" i tyle... Ani przepraszam, ani jakiegoś gratisu (np. kawy lub herbaty) czy upustu, nic... Jajecznica nie była smaczna, ja takich nie lubię, co się kucharzowi nie chce mieszać na patelni. Sałatka za to bardzo smaczna, do tego świeży chleb razowy i masło. Na szczęście wyszłam najedzona, bo bym ich bardziej obsmarowała ;-)


Za to kanapka z szynką parmeńską (cena: 16 zł) była mega smaczna. Ciabata była dodatkowo podgrzana, co bardzo lubię. Jedyny jej minus to mała ilość szynki parmeńskiej - za 14 zł mogliby dodać jeszcze plasterek. Zobaczcie, jak kanapka prezentuje się na przekroju!


Podsumowując, Cafe Popularna nie do końca zachwyciła, choć ma swoje plusy. Pewnie czasem tu wpadniemy, bo miło się tu siedzi, ale raczej na kanapki niż zestawy śniadaniowe.

Link do strony:  http://www.cafepopularna.pl/
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz