środa, 5 sierpnia 2015

Produkty orkiszowe Biogra dla zdrowia rodziny!


Postanowiłam, aby wprowadzić więcej zdrowych produktów do swojej (i całej rodziny) diety. Powodów jest wiele, a na czele pojawia się chęć zrzucenia kilku nadprogramowych kilogramów bez wielkich wyrzeczeń oraz zadbanie o zdrowie dzieci, aby zapobiec otyłości i innym chorobom. Wiecie już, że zrezygnowałam częściowo z białego cukru buraczanego na rzecz cukru brzozowego (ksylitolu). Zauważyliście też pewnie, że często dodaję otrębów do potraw mącznych. Teraz przyszła pora na wprowadzenie orkiszu :-) W modyfikacji diety pomoże mi Biogra - producent produktów orkiszowych najwyższej jakości.

Najpierw kilka słów o orkiszu, dlaczego to właśnie na niego się zdecydowałam zamiast pszenicy. Orkisz jest w stu procentach przyswajalnych przez ludzki organizm. To prastare zboże zachowało swoją pierwotną formę, ponieważ, w odróżnieniu od innych, nie poddaje się modyfikacjom genetycznym.

Źródło: http://biogra.pl/content/7-orkisz

Orkisz w jakiejkolwiek formie, czy jako chleb czy też jako potrawa gotowana, jest dobry i wspomaga trawienie. Dzięki współczesnym badaniom naukowym dziś już wiemy, że w porównaniu z innymi zbożami, orkisz posiada optymalną zawartość jakościową i ilościową wszystkich składników – wysokowartościowego białka (o innej strukturze, niż pszenica), węglowodanów, nienasyconych kwasów tłuszczowych, soli mineralnych, pierwiastków śladowych (żelazo, magnez, fosfor, wapno), elektrolitów, witamin (wit. A, E, D, B1, B2, B6).Zawiera w wysokiej ilości, niespotykanej w innych produktach, Thiocyanat (rodanid) – ważny element wzmacniający i odpowiednio budujący system immunologiczny, naturalny czynnik wzrostu komórek nerwowych, krwi, tkanek kostnych i ciał odpornościowych. Badania naukowe dowiodły, że właśnie dzięki wysokiej zawartości tego elementu, orkisz zapobiega powstawaniu w organizmie człowieka komórek nowotworowych, działa antyalergicznie, przeciwzapalnie, wzmacnia serce i system nerwowy, podnosi witalność, zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, zapewnia lepszą budowę tkanki mięśniowej, wpływa na poprawienie nastroju.Produkty orkiszowe najczęściej możecie dostać w sklepach ze zdrową żywnością, ale nie od dziś wiadomo, że ceny w tych sklepach nie należą do niskich :-( Dlatego odsyłam Was do zakupów bezpośrednio u producenta:
http://biogra.pl/

Za 1 kg mąki orkiszowej (zarówno białej lub razowej) zapłacicie jedynie 6,50 zł, 750 g otrębów orkiszowych to również wydatek 6,50 zł (pamiętajcie, że otręby są mega wydajne i starczą Wam na długo), a makaron orkiszowy to koszt od 3,90 do 8,00 zł. Zachęcam też do pochrupania paluszków orkiszowych :-)

Firma Biogra oferuje produkty orkiszowe, z ziarna pochodzącego z własnego gospodarstwa rolnego - posiadamy nadzór nad całym procesem produkcji od małego ziarenka do gotowego produktu.
W gospodarstwie uprawiane są dwie odmiany pszenicy orkisz: Schwabenkorn oraz Oberkulmer. Są to odmiany lecznicze orkiszu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz